close-up-hands-holding-open-book.jpg
vizualizace obalky_ztracena kralovna.jpg

Ztracená královna

Justin Lutz

Malé království Sintian obsazují mohutná vojska dobyvačného vládce, který touží získat absolutní moc nad známým světem. K dosažení tohoto cíle mu chybí získat neznámý předmět, jenž se podle prastarých legend nachází kdesi ve východních oblastech Sintianu, poblíž tajemstvími opředeného Martského jezera. Odvážná princezna Rina, budoucí královna, se vydává na sebevražednou misi, aby tento předmět nalezla a zničila dříve, než padne do rukou cizího krále.

Desetiletá Tonka žijící ve městě se svým tatínkem a mentálně postiženým bratrem nám vypráví svůj příběh. Tonka v sobě nosí smutek a stesk po mamince, kterou ji sebrala zlá nemoc. Ne vždy si s tím umí tak úplně poradit. Čtenářům svěřuje své pocity ale i tajná přání. Na prázdniny odjíždí na vesnici k prarodičům. Po roce se opět setkává s partou přátel jejíž pouto každoročně obnovují. Koupání v rybníku, česání ovoce ze stromů, běhání po louce ... to všechno je lék na smutek. A letos navíc na děti z Kulatin čeká neobvyklý zážitek!

vizualizace_denik male tonky.jpg

Deník malé Tonky

Dagmar Košinová

martin michal

Stín lesa

Martin Michal

Jedná se prastarý hororový příběh, jenž čtenáře zavede do městečka Forest, které bylo v dřívějších dobách spojováno
s nevysvětlitelným a záhadným zmizením lidí. Pětičlenná skupina čerstvých vysokoškoláků se uchýlí ke stanování
v místním lese, kde se jejich letní odpočinek po setmění pomalu ale jistě mění v noční můru. Zjišťují, že tu kdysi proběhl nezdařený exorcismus a díky jedinému přeživšímu přicházejí na to, jak možná zastavit ve stínech se ukrývající zlo, jež přichází každých deset let...

Duhová parta

Alena Kuzmiaková

Kouzelný příběh v knižní podobě vypráví o duze a sedmi bytostech. Tyto bytosti společně se svými patrony objevují nová dobrodružství. Veršovaná pohádka obohacena krásnými ilustracemi, které si zamilují nejen děti.

vizualizace_duhova parta.jpg

ORGANIZACE A MÍSTA,
KAM JSME JIŽ KNIHU DAROVALI

DETEM NA MORAVU PO TORNADU.png
DETEM DO NEMOCNIC.png
domov senioru.png
mircina sbirka.png
Spiralis.png